Adventure & Travel Laughter News

Ha mye sex i påsken, gjerne med ski på beina

Her ser du skiene mine – de er fra 1995, slik som meg.

Jeg bare kødda med a. I Bergen sier vi kødder, med er-ending. Og vi sier kuen, ikke kua. Kua høres veldig defensivt ut. Og vi sier rompen, ikke rompa… ærlig talt. Rompa? Vel, men denne artikkelen handler ikke om sex – så nå ble du lurt trill rundt. Dette er nemlig ikke Dagbladet, Norges største sex-blekke.

For det var vel derfor du klikket deg inn, ikke sant? Du trodde det handlet om sex? Nope! Dette handler heller ikke om smøring, for det har jeg ikke peiling på. Dette innlegget handler om noe så deilig som å gå på ski – og det syntes jeg selv om jeg ikke kan det – gå på ski!

Jeg er fra Bergen! 🙁

Her er mine ski med mose og det hele fra 2003.

Bypåske i Oslo-området?

Over ser du skiene mine – de er fra 1995, slik som meg. Jeg var så heldig å bo ski in/out på Vardåsen i Asker i 20 år – og dette er et område med rikelig med snø. Men det hender vinteren er snøfattig også på Vardåsen. Og det er faktisk veldig trist for alle barna.

Men som regel har vi rikelig med snø, og er du en av dem som skal holde deg i byen kan du likevel få deg noen gode skiturer i ferien. Det er bare å følge med på Skiforeningen, for de melder sikkert om fine forhold i år som årene før, og rundt påske pleier det å være et sånt klistervær som jeg er veldig fan av.

Og det hender derfor at selv jeg beveger meg ut på glattisen med ski på beina i nære by-områder.

For jeg er ikke helt blå, jeg har eksempelvis nye staver!

Jepp, jeg er ikke helt amatør selv om jeg er fra Bergen! Jeg har ski og sko fra 1995 og klister fra 2003 under skiene mine, samt litt steinaldermose og kvist, og det funker helt fint. #bremseklosser

Og jeg har helt nye staver fra 2008! For de gamle stavene mine, de jeg kjøpte i 1995, knakk jeg i en liten bakke i 2008. Måtte bremse litt nedover, serru, så jeg satt på dem. Har sett gamle damer gjøre slikt. Og da mener jeg akkurat det. Jeg satt på dem. Og det gjorde jeg titt og ofte, for det humper og går, og dirrer litt mellom beina når en sitter på stavene i lett skrånede nedoverbakker, om du skjønner hva jeg mener. Så jeg forstår godt at gamle damer sitter på dem. Stavene.

Av og til er bakkene akkurat litt for kort, og da blir jeg sur, om du skjønner hva jeg mener. Det er nesten så jeg vil gå opp igjen og prøve en gang til, men det gjør jeg ikke.

Her er snømelding fra Skiforeningen

Vel, her kommer verdens tørreste tips om skiturer fra Skiforeningen, for jeg tenkte du kanskje ville ha det litt tørt i dag, so here we go: Til tross for at snøen i sentrum har smeltet for lengst er det fremdeles hvitt gull flere steder i Marka. Og skal vi følge rådene fra 2014, er det fortsatt skimuligheter i nordlige områder. Men noen steder må man regne med å gå litt på beina i starten, melder Skiforeningen.

– På Ringkollen, i Romeriksåsene og i Nordmarka Nord er der du finner de beste forholdene nå. Der fortsetter de å preppe inn i påsken. Det er også mulig å finne skiføre andre steder, men dette endrer seg fort, så sjekk føremeldingen for siste oppdaterte informasjon, oppfordrer Emilie Nordskar, kommunikasjonssjef i Skiforeningen. Og det bør du gjøre, for disse rådene er fra 2014.

Her finner du best forhold: Krokskogen ut fra Ringkollen Nordmarka nord ut fra Svartbekken, Stryken/Djupdalen, Mylla og Tverrsjøstallen Romeriksåsene ut fra Brovoll, Hakkim og Sjonken. Litt lenger nord, finner du også skiføre på Nordåsen, Hurdal, Lygna og Totenåsen. Ellers er det gode forhold for truger innover i Marka, eller på fjellski på den faste snøen.

Skjønner? Tørt som bare faen, så vi fortsetter litt til.

Kikutstua holder åpent. Inn til Kikut er det fremdeles mulig å gå på ski, selv om terrengløypene er kjørt for siste gang denne sesongen. – Kikutstua holder åpent fra 11-17 i palmehelgen og alle helligdagene i påsken. Enklest er det å komme seg dit via Sørkedalen eller Maridalen, med sykkel eller gå opp, sier Nordskar.

Eller, det var dette hun sa i 2014. Jeg vet ikke hva hun har sagt i år. Kanskje hun ikke jobber i Skiforeningen lenger. Du burde sjekke.

Bøker, vin og åpne stuer 

Informasjon om stuer og åpningstider i påsken finner du her. Siste oppdaterte føreforhold finne du her. Og gode bok, film og restaurantanbefalinger finner du her med krimbøker som river hjertet ditt i fillebiter. Gode vinanbefalinger til påsken og ellers finner du her.

Og PS! Skisex og selfies og slike ting er ikke ut – det er faktisk helt inn! Så finner du en bar flekk og ingen er i sikte et eller annet sted der ute i marka eller på fjellet, så nyt livet – sex med skiene på er bare morsomt. Ta gjerne bilde og send det til meg – det er visstnok veldig populært nå om dagen med slike sex-selfies, og alle vil vel være populære, ikke sant?

Om du også vil være populær slik som alle andre, tar du også en sex selfies, så kan jeg legge bildene dine ut her etter påsken, og så kårer vi det beste bildet. Kåringer er jo også veldig populære, ikke sant? Deal?

I`LL MAKE YOU FAMOUS!! 

Bare kødder med “er” ending – hold sexselfiesene for dere selv! Please!

God påske dere! 🙁

Vil du følge denne bloggen trykk på FOLLOW oppe til høyre. 🙁

Art of Living – travel & adventure, wining & dining, literature & art – Trude Helén Hole

Sharing is caring

My latest posts – please enjoy

…………….@……………

Yours sincerely Trude Helén Hole
Norwegian author, journalist, sommelier, lecturer & artist

Sharing is caring

My latest posts – please enjoy

Trude Helén Hole

Live your life through joy, generosity and love – then the world becomes a better place to be for all of us. 

Shortly about me/this blog – I am an author, journalist, artist, sommelier and traveller that have experienced a lot of beautiful places all over our amazing world. I have written articles for several magazines for more than three decades, and have written over 30 books, including more than 20 on the subject of wine. You can read my travel tips here – and my books can be found on Amazon, among other places.

If you want to cooperate, please feel free to contact me at: truhole@hotmail.no

Follow this link to my media agency; New Spirit Communication

Please join this blog if you like, by clicking the FOLLOW icon on the right. If you wan´t to add me at SOME or see my art or buy my books or wine courses – please do so. You will find all my SOME sites at linktr.ee/trudehelenhole. Thank you, and have a beautiful day with a lot of love and laughter. 

Find me at SOME

TM / ©trudehelenhole

The series A Taste of Grapes – with Recipes

Culinary Delights for Foodies and Wine Lovers – Perfect Pairings and Recipes to Elevate Your different Grape Experience. Understanding food and wine pairing is a Wine Lover’s Dream. In this series, we reveal simple key factors worth knowing to match the distinctive wine styles to different cuisines. Each pairing highlights the unique characteristics of the wine and its grape. Buy it on:

International bestsellers – find them at your favorite bookstore

Art of Living – travel & adventure, wining & dining, literature & art – Trude Helén Hole

Discover more from TRUDE HELÉN HOLE

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

Discover more from TRUDE HELÉN HOLE

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading